Warszawa: OIL oferuje lekarzom walczącym z koronawirusem wsparcie psychologiczne

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2020 09:45

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zauważa, że rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem skutkuje wieloma różnymi obciążeniami dla lekarzy. W związku z tym postanowiła wyjść z ofertą wsparcie psychoterapeutów. Zgłosić może się każdy lekarz - członek OIL w stolicy.

Z psychoterapeutą można się spotkać osobiście lub porozmawiać telefonicznie. Fot. Archiwum

Z psychoterapeutą można się spotkać osobiście lub porozmawiać telefonicznie.

By uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić do pełnomocnika ds. zdrowia lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej Magdaleny Flagi-Łuczkiewicz pod nr tel. 660 672 133. Można również wysłać SMS bądź e-mail na adres pelnomocnikzdrowia@oilwaw.org.pl.

Jak zauważa Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, zagrożenie koronawirusem to dla lekarzy ogromne wyzwanie - nie tylko w kontekście zawodowym czy systemowym, ale też "ludzkim".

- Bywa ciężko, gdy pracujemy na pierwszej linii frontu, przyjmując dziesiątki lub setki potencjalnie zarażonych koronawirusem pacjentów. Myślimy o nich, o bezpieczeństwie swoim i swoich rodzin, a towarzyszące temu lęki, poczucie wypalenia i stres są zrozumiałe. Lekarze potrzebują wsparcia psychologicznego - podsumowuje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum