Warszawa: Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rekrutuje "studentów"

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2011 20:50

Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczął zapisy na zajęcia, które będą prowadzone od października tego roku.

Warszawa: Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rekrutuje "studentów"
- Na naszych zajęciach osoby w starszym wieku mogą dowiedzieć się przede wszystkim, jak podnieść jakość swojego życia - tłumaczy prof. Marek Naruszewicz.

Profesor podkreśla, że uczestnicy zajęć na MUTW poznają zagadnienia związane z bezpieczeństwem leczenia, współczesną terapią, ale też dowiedzą się, kiedy iść do lekarza, o co pytać specjalistę podczas wizyty lub jak rozpoznać u siebie pierwsze objawy zawału serca czy udaru.

- Na zajęciach omawiany będzie proces starzenia w pozytywny i przystępny sposób, np. jak żyć sto lat, jak być nietoksycznym dziadkiem lub jaka aktywność fizyczna zalecana jest po sześćdziesiątc. - wyjaśnia kierownik studiów dla aktywnych seniorów.

Słuchaczem Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każdy, kto ukończył 55 lat i chciałby pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania swojego organizmu, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, a także osiągnięć współczesnej medycyny.

Zajęcia na Medycznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku poprowadzą wybitni specjaliści m.in. rektor WUM, prof. Marek Krawczyk, prof. Zbigniew Gaciong oraz prof.  Marek Naruszewicz. Jak podkreśla ten ostatni, zajęcia MUTW mają być "szyte na miarę" potrzeb i oczekiwań słuchaczy. Organizatorzy będą otwarci na wszelkie sugestie słuchaczy oraz dobór poruszanych tematów.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma legitymację Słuchacza Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, która uprawnia do uczestnictwa w zajęciach, a także do bezpłatnego korzystania z zasobów Biblioteki WUM (dostępnej jedynie dla studentów i pracowników Uniwersytetu) oraz do udziału we wszystkich wydarzeniach otwartych czy promocji książek organizowanych w siedzibie WUM w trakcie roku akademickiego.

Koszt uczestnictwa w zajęciach Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wynosi 150 zł za semestr i 30 zł opłaty wpisowej.

Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pod koniec 2010r. z inicjatywy prof. Marka Naruszewicza, kierownika Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii, dziekana Wydziału Farmaceutycznego WUM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum