Warszawa: Jerzy Owsiak odebrał uchwałę Senatu WUM popierającą działania WOŚP

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2019 16:06

Jerzy Owsiak odebrał w poniedziałek (25 marca) z rąk prof. Mirosława Wielgosia, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uchwałę Senatu WUM popierającą działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warszawa: Jerzy Owsiak odebrał uchwałę Senatu WUM popierającą działania WOŚP
Jerzy Owsiak odebiera uchwałę Senatu WUM; FOT. Materiały prasowe

"My, Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ogromne wsparcie jakiego Fundacja od wielu lat udziela szpitalom klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i całej polskiej medycynie. Dzięki istnieniu WOŚP i energii Jurka Owsiaka możemy skuteczniej pomagać pacjentom. Polska ochrona zdrowia nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tysięcy wolontariuszy i milionów darczyńców” - czytamy w uchwale.

Uczelnia wskazuje, że „skala wsparcia Fundacji dla placówek medycznych jest nie do przecenienia. WOŚP wyposaża szpitale kliniczne WUM od pierwszego Finału w 1993 roku. Łączna wartość urządzeń medycznych przekazanych naszym jednostkom wynosi 23 872 667 złotych”.

„Społeczność akademicka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze wspierała Fundację i nadal będzie grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tolerancja, niesienie dobra, pomaganie innym, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, solidarność ze słabszymi to idee, którymi się kierujemy w życiu oraz w duchu których kształcimy i wychowujemy kolejne pokolenia studentów i młodych kadr naukowych” - podkreślono w uchwale Senatu WUM.

- Kiedy 27 lat temu organizowaliśmy pierwszy Finał Orkiestry, a naszą ambicją było zebranie pieniędzy na zakup płucoserca na oddział kardiochirurgii dziecięcej CZD, nawet przez chwilę nie przypuszczaliśmy, że zmierzymy się z niezwykłą materią jaką jest ludzka solidarność, życzliwość, radość tworzenia i wspólnego bycia, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Ta energia przełożona została na blisko 60 000 urządzeń medycznych, które pracują w polskich szpitalach, nie tylko dziecięcych - powiedział odbierają uchwałę Jerzy Owsiak.

- Jesteśmy dumni, że w polskich szpitalach pracuje sprzęt taki sami jak w najbardziej renomowanych szpitalach świata. I to jest największy sens działania Orkiestry - odważne decyzje, śmiałe marzenia i  zaufanie do wszystkich, którzy nam pomagają - dodał szef WOŚP.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum