Warszawa: Dzień Otwarty w wojewódzkim sanepidzie

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2014 17:54

W środę (4 czerwca) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie zaprasza mieszkańców stolicy zainteresowanych działalnością inspekcji sanitarnej na Dzień Otwarty.

W ten sposób WSSE w Warszawie dołącza do inicjatywy Razem'89 zrzeszającej organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły i wszystkie instytucje świętujące obchody 25. rocznicy wolnych wyborów.

Jak informuje GIS, w salach konferencyjnych na parterze i pierwszym piętrze przy ul. Żelaznej 79 pracownicy Stacji będą udzielali informacji i porad związanych z działalnością poszczególnych oddziałów merytorycznych - laboratoryjnych i nadzorowych.

Oddział Nadzoru Epidemiologii zachęci rodziców do konsultacji nt. szczepień ochronnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych - obowiązkowych i zalecanych. Eksperci będą również służyli pomocą w zebraniu informacji nt. profilaktyki chorób zakaźnych związanych z podróżowaniem do krajów tropikalnych czy ogólnych zasad zapobiegania chorobom zakaźnym oraz procedur zapobiegania zakażeniom szpitalnym a także wymagań sanitarno-higienicznych dla placówek opieki zdrowotnej.

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia zaprasza na cieszące się dużym zainteresowaniem stoiska tematyczne realizowanych przez inspekcję sanitarną programów prozdrowotnych takich jak "Trzymaj Formę", dotyczących szkodliwości palenia, profilaktyki raka szyjki macicy czy raka piersi, wreszcie życia z AIDS. Będzie można zasięgnąć indywidualnej porady i otrzymać ciekawe materiały edukacyjne.

Więcej: www.gis.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum