Warmińsko-Mazurskie: w Rynie odbędzie się festiwal filmów medycznych

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2014 13:37

Tematem przewodnim II Międzynarodowego Festiwalu Filmów Medycznych Ryn 2014, który odbędzie się w dniach 20-22 listopada, będzie transplantologia.

Festiwal to filmowe sympozjum naukowe, przeznaczone dla lekarzy wszystkich specjalności: chirurgów, internistów, ginekologów, urologów, laryngologów, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, rehabilitantów i pielęgniarek. Celem spotkania jest upowszechnienie technik chirurgicznych i endoskopowych, sposobu przeprowadzania rehabilitacji pooperacyjnej, pourazowej, kardiologicznej, nowoczesnych form monitorowania chorych oraz prezentacji nowych technologii dla leczenia chorych.

W tym roku zaproszeni prelegenci będą prezentować filmy z procedur transplantacyjnych, filmy dokumentalne i fabularne związane z transplantologią (w programie m.in. laparoskopowe pobranie nerki do przeszczepienia rodzinnego, przeszczepienie trzustki z nerką, ortotopowe przeszczepienie wątroby). Ale nie tylko. Będą również filmy o innych tematach związanych z medycyną, tj. procedury małoinwazyjne, które będą stanowiły doskonałe uzupełnienie tematyki Festiwalu.

W sesji ''Hyde Park'' uczestnicy będą mogli przedstawić swój film (10 min.), niekoniecznie związany z tematyką główną Festiwalu. Przewidziana jest także projekcja filmu fabularnego "Bogowie" poświęconego prof. Relidze, opartego na faktach historycznych pierwszych transplantacji serca w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum