PAP/Rynek Zdrowia | 08-08-2011 13:19

Wałbrzych: prezydent, dr Roman Szełemej dziękuje wyborcom

Roman Szełemej, nowo wybrany prezydent Wałbrzycha, który w niedzielnych (7 sierpnia) przedterminowych wyborach otrzymał ponad połowę głosów (23 812 głosów) podziękował w poniedziałek (8 sierpnia) wałbrzyszanom za poparcie i obiecał ich nie zawieść.

W niedzielę (7 sierpnia) w Wałbrzychu odbyły się przedterminowe wybory prezydenta miasta. To skutek wyroku Sądu Okręgowego w Świdnicy, który pod koniec kwietnia br. zdecydował, że trzeba powtórzyć wybory, bo w ich trakcie dochodziło do korupcji wyborczej.

O fotel ubiegało się czterech kandydatów: pełniący obowiązki prezydenta Roman Szełemej, kandydat niezależny popierany przez PO (23 812 głosów), Patryk Wild ze Stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk (8131 głosów), Mirosław Lubiński, kandydat niezależny popierany przez SLD (5503) i Kamil Zieliński z PiS (2008). Frekwencja wyniosła 40,42.

Sam Szełemej mówi o sobie, że przede wszystkim jest lekarzem-kardiologiem, doktorem nauk medycznych, który obecnie jest prezydentem Wałbrzycha, ale nie zamierza wstępować do żadnej partii i chce pozostać niezależny.

Szełemej swoją karierę zawodową zaczynał w Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu w 1985 r. W 1999 r. został zastępcą ordynatora oddziału Internistyczno-Kardiologicznego w Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu (obecnie Specjalistyczny Szpital im. dr. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu). Rok później został ordynatorem tego oddziału, a w 2002 r. dyrektorem tego szpitala.

Od 2003 r. był pełnomocnikiem marszałka woj. dolnośląskiego ds. konsolidacji szpitali wałbrzyskich, od 2005 r. do chwili obecnej - ordynatorem oddziału kardiologicznego. W 2008 r. został pełnomocnikiem zarządu województwa ds. polityki zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.