Wałbrzych: były dyrektor szpitala chce zostać prezydentem miasta

Autor: RR, PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2011 14:41

Były dyrektor Specjalistycznego Szpitala w Wałbrzychu i pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego do spraw służby zdrowia Roman Szełemej ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenta Wałbrzycha, które odbędą się 7 sierpnia.

Wałbrzych: były dyrektor szpitala chce zostać prezydentem miasta

Politycznie związany jest z PO. We wtorek, 21 czerwca zadeklarował, że zarejestruje jednak własny, niepartyjny komitet wyborczy.

- Nie wiem, jakie ugrupowania zamierzają mnie poprzeć. Jednak najbardziej zależy mi na poparciu ludzi związanych z Wałbrzychem, tych którym zależy na mieście - mówił PAP.

- Decyzja jaką podjąłem nie była dla mnie ani łatwa, ani taka oczywista, jak się niektórym wydaje. Jeszcze trzy tygodnie temu byłem lekarzem, dyrektorem szpitala - dodał Szełemej.

Teraz Roman Szełemej pełni obowiązki prezydenta Wałbrzycha. Jest doktorem nauk medycznych - ma specjalizację z chorób wewnętrznych i kardiologii. Był dyrektorem i zastępca dyrektora ds. lecznictwa Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, a także pełnomocnikiem zarządu województwa dolnośląskiego ds. polityki zdrowotnej.

Jako dyrektor szpitala był jednym z głównych inicjatorów porozumienia podpisanego w maju 2010 r. przez Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego z Politechniką Wrocławską na temat prowadzenia prac badawczych nad zastosowaniem wiedzy informatycznej i matematycznej w medycynie. Efektem mają być nowe technologie w wielu dziedzinach medycyny, w tym w ortopedii, chirurgii i kardiologii.

Konieczność rozpisania wyborów na prezydenta miasta to pokłosie sprawy korupcji wyborczej w tym mieście - za drobne kwoty, alkohol, a nawet worek ziemniaków miało tam dochodzić do kupowania głosów w wyborach samorządowych, głównie na rzecz Platformy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum