Wakacyjne zdrowie w samolocie. Czy leci z nami lekarz?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2013 17:33

Jeśli poczujesz się źle podczas lotu, najczęściej wystarczy o tym powiedzieć komuś z personelu, a otrzymasz pomoc - pisze Gazeta Wyborcza, podając wakacyjne rady dla osób, które mają kłopot ze zdrowiem i planują podróż samolotem.

Wakacyjne zdrowie w samolocie. Czy leci z nami lekarz?
W samolocie powinny być dwie apteczki: typu A i E, zgodne z normami międzynarodowymi. Apteczka A jest dostępna dla personelu, apteczka E tylko dla lekarza. Choćby z tego powodu znany z filmów tekst: "czy na pokładzie jest lekarz? Potrzebujemy lekarza!" - czasem pada i w realnym życiu. Tylko lekarz może bowiem zdecydować o zastosowaniu preparatów specjalistycznych do ratowania życia.

Na krótkich trasach zwykle możliwe jest wylądowanie w ciągu godziny, na bardzo długich niestety nie. Dlatego osoby z problemami zdrowotnymi, które grożą powikłaniami podczas podróży, powinny się do niej solidnie przygotować - radzi gazeta.

Pracownicy lotnisk i linii lotniczych na większość przewidywalnych sytuacji alarmowych mają gotowe procedury, a regularne szkolenia sprawiają, że dopóki jesteśmy na lotnisku, mamy z pewnością większą szansę na uzyskanie profesjonalnej pierwszej pomocy, niż np. we własnym domu.

Każdy pasażer może mieć w bagażu podręcznym leki do własnego użytku: ważne, by podczas kontroli od razu o nich powiedział.

Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum