Wakacje w Grecji. Do restauracji wejdą tylko zaszczepieni lub osoby z negatywnym wynikiem testu

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP13 lipca 2021 16:32

Do restauracji w Grecji będą mogły wejść jedynie osoby w pełni zaszczepione lub posiadające negatywny wynik testu z ostatnich trzech dni - poinformowały tamtejsze władze.

Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu Fot. Shutterstock
  • Wszyscy klienci przebywający wewnątrz restauracji i barów będą musieli mieć miejsce siedzące. Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia
  • Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu
  • Turyści mogą wjechać do tego kraju tylko pod warunkiem, że zostali zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR

W ten sposób rząd Grecji zamierza walczyć ze wzrostem liczby zakażeń. Regulacje te nie dotyczą klientów lokali funkcjonujących na świeżym powietrzu.

Tak będzie co najmniej do sierpnia

Ponadto wszyscy klienci przebywający wewnątrz restauracji i barów będą musieli mieć miejsce siedzące. Nowy wymóg będzie obowiązywać do sierpnia.

- Jest kluczowe, abyśmy nie wywierali wrażenia, że tracimy kontrolę nad pandemią i żeby nasz przemysł turystyczny mógł funkcjonować normalnie - mówił minister rozwoju i inwestycji Adonis Jeorjadis podczas konferencji prasowej.

- Kierunek greckiej gospodarki będzie zależny od tego, jak skutecznie zastosujemy się do środków bezpieczeństwa i będziemy kontrolowali pandemię - dodał.

Wjazd do Grecji tylko dla zaszczepionych lub osób z negatywnym testem PCR

Rząd wprowadził aplikację COVID FREE GR, która będzie dostępna w większości przedsiębiorstw i będzie skanowała europejskie cyfrowe świadectwa szczepień i wyniki testów PCR bądź ekspresowych na obecność koronawirusa.

Grecja tego lata zamierza ożywić sektor turystyczny, pomimo wzrostu liczby zakażeń kornawirusem, napędzanego przez rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Ponad 40 proc. Greków zostało w pełni zaszczepionych. Turyści mogą wjechać do kraju tylko pod warunkiem, że zostali zaszczepieni lub posiadają negatywny wynik testu PCR.

W poniedziałek odnotowano w tym kraju 2065 nowych zakażeń koronawirusem oraz 10 zgonów związanych z Covid-19. Od początku pandemii w kraju zakaziło się 440 872 osób, z czego 12 802 zmarło.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum