WSSE w Gdańsku: otwarte są prawie wszystkie kąpieliska

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2018 12:11

Tylko trzy kąpieliska w Gdyni: Orłowo, Redłowo i Babie Doły są zamknięte w piątek (3 sierpnia) przed południem z powodu zakwitu sinic - podała WSSE w Gdańsku. W pozostałych kąpieliskach morskich w województwie pomorskim kąpiel jest dozwolona.

Fot. PW/PTWP

Jak poinformowała w piątek (3 sierpnia) na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE), z powodu zakwitu sinic kąpiel nie jest dozwolona na trzech kąpieliskach w Gdyni: w Orłowie, Redłowie i Babich Dołach. W śródmieściu Gdyni kąpiel jest dozwolona. Można się także kąpać w pozostałych kąpieliskach morskich w województwie pomorskim: na Półwyspie Helskim, nad Zatoką Gdańską i na Mierzei Wiślanej.

WSSE przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic nie jest zalecane wchodzenie do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum