WOŚP wesprze Euro 2012

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2010 14:30

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podpisała umowę o współpracy z Narodowym Centrum Sportu i Spółką PL.2012.

Doświadczenie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w organizacji dużych imprez postanowili wykorzystać szefowie spółki, przygotowującej Euro 2012.

Jak tłumaczy Rafał Kapler, wiceprezes PL.2012 spółki koordynującej i kontrolującej przedsięwzięcia przygotowawcze do Euro 2012 w Polsce, chodzi o organizację mistrzostw  na wzór Przystanku Woodstock. Na tej imprezie nie eksponuje się służb mundurowych, a podstawą współpracy z gośćmi są pokojowe patrole. Orkiestra ma się podzielić ze Spółką PL.2012 doświadczeniami z organizacji imprez masowych. Będzie też szkolić wolontariuszy z pomocy przedmedycznej.

Organizatorzy Euro 2012 i Jerzy Owsiak mają także udzielać sobie wsparcia w realizacji projektów społecznych i edukacyjnych, promujących pozytywne postawy społeczne i obywatelskie wśród dzieci i młodzieży. Marcin Herra, prezes PL.2012 w komunikacie prasowym napisał, że cieszy się, że przy tym niezwykle ważnym projekcie spólka będzie współpracować z tak doświadczonym i entuzjastycznym zespołem jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Owsiak również nie ukrywa zadowolenia z podpisania porozumienia:

– Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w roku 2012 to jedno z najważniejszych zdarzeń, jakie czekają nas w najbliższych latach. Nie chodzi tu tylko o rywalizację sportową, to także impreza o ogromnej roli społecznej. Cieszymy się, że będziemy mogli włączyć się w promocję wolontariatu i aktywności społecznej, postaramy się pomóc w przygotowaniach do imprezy.

O szczegółach współpracy strony mają rozmawiać w marcu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum