×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WOŚP triumfuje: rekord wszech czasów, 20 mln więcej niż w poprzednim finale

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia   • 29 marca 2021 13:30   • Aktualizacja: 30 marca 2021 08:34

Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano 210 813 830,10 zł - ponad 20 mln zł więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek ‘’Orkiestry’’.

WOŚP triumfuje: rekord wszech czasów, 20 mln więcej niż w poprzednim finale
Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń - WOŚP zagrała z fantastycznym wynikiem. Fot. Materiały prasowe
  • Na wynik 29. akcji przełożyło się nie tylko wielkie zaangażowanie 1362 sztabów WOŚP, ale i 26 kanałów elektronicznych zbiórki
  • Jednym z fenomenów 29. Finału aukcje na Allegro - tą drogą zebrano ponad 30 mln zł

- To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy - od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie... - powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Dodał, że Fundacja to miliony Polaków - to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich.

- Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału - podkreślił Jurek Owsiak.

Na wynik zbiórki składają się:
- wpłaty do puszek w wysokości 75 583 135,42 PLN (36,09%);
- wpłaty elektroniczne w wysokości 133 870 715,29 PLN (63,91%);
- dary rzeczowe, czyli sprzęt od firm medycznych, o wartości 1 359 979,39 PLN (0,65% kwoty).

Finałowi towarzyszyły tysiące aktywności organizowanych przez lokalne Sztaby, w tym 15. bieg ''Policz się z cukrzycą'', w którym w 3,5 tys. miast uczestniczyło 15 887 biegaczy. Łącznie pokonali oni ponad 130 tys. kilometrów. Środki z pakietów startowych pozwolą na zakup około 100 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. To tyle, ile podczas wszystkich zrealizowanych dotąd edycji biegu łącznie.

W najbliższym czasie Fundacja WOŚP realizować będzie zakupy wyrobów medycznych dla oddziałów chirurgii dziecięcej - to Konkurs Ofert ze środków jeszcze z 28. Finału WOŚP, którego realizację w poprzednich miesiącach uniemożliwiła pandemia.

Podczas ogłoszenia wyniku zbiórki Jurek Owsiak przedstawił także planowaną datę kolejnej akcji - 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Temat, czyli cel zbiórki, podany zostanie do wiadomości publicznej jesienią.  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum