WOŚP już zebrała ponad 5 mln zł. "W blokach startowych" czeka 120 tys. wolontariuszy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2018 13:43

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 5 mln 275 tys. 427 zł. Są to pieniądze m.in. z licytacji i wpłat bankowych - poinformował w piątek (12 stycznia br.) szef WOŚP Jerzy Owsiak, podczas konferencji poprzedzającej 26. Finał, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

Szef WOŚP Jerzy Owsiak Fot. Archiwum

W tym roku Fundacja będzie zbierała pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Owsiak poinformował, że na koncie Fundacji jest już 5 mln 275 tys. 427 zł. Pieniądze pochodzą m.in. z licytacji i wpłat bankowych.

- Sprzęt, który kupujemy jest najlepszy na świecie. W momentach newralgicznych ratuje ludzkie życie - podkreślił Owsiak.

Dodał, że w tegorocznym Finale weźmie udział 120 tys. wolontariuszy, którzy będą mieli do dyspozycji 200 tys. puszek.

- Robimy swoje, chcemy także pokazać, że to nas jednoczy. Nie dzielimy, nie pytamy o filozofię związaną z religią i z polityką. Pytamy: chcesz grać z nami - grasz, nie chcesz - nie przeszkadzaj - mówił Owsiak.

Zapewnił, że przed nachodzącym finałem wszyscy są już przygotowani, "w blokach startowych".

- Dziękujemy bardzo, że tak masowo jesteście z nami; (…) że pokazujecie, iż są sprawy ważne, ponad podziałami; taki jest finał Wielkiej Orkiestry - powiedział podczas konferencji.

Podkreślił, że Orkiestra zagra w tym roku również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Tokio a nawet na wyspie Bali i Biegunie Północnym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum