PAP/Rynek Zdrowia | 06-12-2014 18:12

WOŚP gra dla pediatrii i seniorów, trwa już 300 aukcji

Ruszyły internetowe aukcje na rzecz 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za wszystkie wystawione na prawie 300 aukcjach przedmioty zaoferowano już łącznie ponad 8 tys. zł. W zeszłym roku dzięki internetowym aukcjom WOŚP zebrała ponad 3,5 mln zł.

Na internetowych licytacjach w serwisie - www.aukcje.wosp.org.pl - można kupić m.in. piłkę z meczu półfinałowego Euro 2012 rozegranego na stadionie w Doniecku między Portugalią i Hiszpanią, srebrny medal Tomasza Majewskiego z drużynowych mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Gateshead 2013, reprezentacyjną koszulkę piłkarza Pawła Olkowskiego z autografem, czapkę z daszkiem podarowaną przez Zbigniewa Zamachowskiego.

Jest także wykonane z patynowanego brązu popiersie Józefa Piłsudskiego, koszulka z podpisami szczypiornistek reprezentacji Polski i ważąca ok. 1,5 kg bryła soli z kopalni w Wieliczce.

Z każdym dniem przybywa wiele ciekawych aukcji. Jak informują organizatorzy, największy ruch w serwisie aukcyjnym WOŚP przypada na styczeń. Rok temu stronę główną wyświetlono ponad 16 mln razy.

- Każdego roku serwis aukcyjny staje się jednym z najbardziej emocjonujących elementów akcji organizowanej przez WOŚP. W serwisie wystawiane są dziesiątki tysięcy przedmiotów, nieraz bardzo wartościowych i cennych, a nieraz zupełnie symbolicznych - podkreśla rzecznik prasowy WOŚP Krzysztof Dobies.

- Nominalna, rynkowa wartość licytowanych darów schodzi na dalszy plan, liczy się chęć wsparcia Orkiestry i zabawa z abstrakcyjnym traktowaniem zawieranych poprzez serwis transakcji - dodaje. - Rok temu najwięcej, 72 tys. zł, zapłacono za prawo korzystania przez rok z loży VIP na Stadionie Narodowym.

Od piętnastu lat licytacje internetowe są wciąż popularnym sposobem pomagania Orkiestrze, a do tej pory uzbierano dzięki nim blisko 27 mln zł.

Najbliższy, 23. Finał WOŚP, zaplanowany na 11 stycznia 2015 r., będzie przebiegał pod hasłem: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów".

W ciągu 22 dotychczasowych Finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała do szpitali w Polsce sprzęt o wartości 590 mln zł.