WOŚP: Hiszpania po raz drugi zbiera pieniądze dla orkiestry Owsiaka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2012 14:03

Pod hasłem "Europa ponad podziałami dla Orkiestry" po raz drugi WOŚP zagra w Hiszpanii, gdzie tak jak w roku ubiegłym zarejestrowały się cztery sztaby - dwa w Madrycie, jeden na Wyspach Kanaryjskich oraz jeden w Palma del Rio koło Kordoby.

Sztaby w Madrycie powstały przy Europejskim Stowarzyszeniu Studentów "Victoria" oraz Stowarzyszeniu Polaków w Hiszpanii "Klub Wawel", sztab na Wyspach Kanaryjskich (Gran Canaria) - przy Szkole Nurkowania "Delphinus", a sztab w Palma del Rio - przy hiszpańskim Czerwonym Krzyżu. 

W tym roku organizatorami imprezy towarzyszącej zbiórce w Madrycie są Europejskie Stowarzyszenie Studentów "Victoria" oraz polonijne stowarzyszenia "Forum", "Dyskobol" i "Orzeł Biały". W inicjatywę tę włączyło się również Stowarzyszenie Polsko-Kanaryjskie "Arka", które przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na Teneryfie. 

Finałowe granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hiszpanii rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę (8 stycznia). W trakcie występów artystycznych, konkursów sportowych, loterii fantowych, aukcji oraz degustacji tradycyjnych polskich potraw, wolontariusze będą zbierali do puszek WOŚP pieniądze, które zostaną przekazane na konto Orkiestry. W sumie w okręgu madryckim na rzecz WOŚP ma kwestować ok. 40 wolontariuszy polskich i hiszpańskich. 

Jak zapewnił w rozmowie z PAP Mateusz Pecek, jeden z głównych organizatorów madryckiego Finału WOŚP i założyciel zespołu "Metronom", podobnie jak rok temu główną ideą tegorocznego projektu jest wspólne granie na rzecz chorych dzieci w Polsce, bez względu na różnice kulturowe i narodowościowe. - Jednocześnie chcemy promować polską kulturę wśród Hiszpanów - dodał. 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum