WOŚP: 81 mln zł na koncie rano w poniedziałek, chyba będzie rekord

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2018 08:40

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pobiła rekord zebranych pieniędzy. O godz. 6 rano w poniedziałek na koncie WOŚP było już ponad 81 mln zł, o prawie 20 milionów więcej niż przed rokiem o tej samej porze. Ale równie ważne jak zbiórka pieniędzy były spotkania z ludźmi i poczucie wspólnoty.

O godz. 6 rano w poniedziałek na koncie WOŚP było już ponad 81 mln zł, o prawie 20 milionów więcej niż przed rokiem o tej samej porze. Fot. archiwum

Pieniądze zbierało 120 tys. wolontariuszy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

W ponad 100 miastach odbyły się biegi. W płockim marszu nordic walking i biegu „Po serce na mecie” wziął udział zaledwie dwuletni Kajetan. Morsy z krakowskiego klubu Kaloryfer w kowbojskich strojach i kostiumach Indian kąpały się nad zalewem Bagry. Na opolskim rynku to ludzie utworzyli wielkie serce i wypuścili do nieba czerwone baloniki. W Dublinie w ramach WOŚP 441 osób wzięło udział w biciu nietypowego rekordu: wszyscy założyli róg jednorożca.

Przez 25 lat Fundacja WOŚP wsparła polską służbę zdrowia sprzętem za ponad 825 mln zł. - Zawsze mówimy: nie macie ochoty, nie przeszkadzajcie. Chcemy grać ze wszystkimi, którzy chcą z nami grać - podkreślał w niedzielę Owsiak.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum