WOŚP: 22 Finał przyniósł rekordową kwotę - zebrano ponad 52,4 mln zł

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2014 17:01

Dokładnie 52 448 765 zł i 49 gr - tyle pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 22. Finału. Ten rekordowy wynik ogłosił w piątek (7 marca) Jurek Owsiak. Zyski z tegorocznej zbiórki są przeznaczone m.in. na sprzęt medyczny w dziecięcych oddziałach ratunkowych i na opiekę nad seniorami.

Dzień po finale, który odbył się 12 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 35,5 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł) - informuje TVN24.l

W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki pod hasłem: "Na ratunek" zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej. Jak twierdzą specjaliści jest ich w tej chwili 12, tymczasem potrzebnych jest ok. 30.

WOŚP zamierza kupić m.in. sprzęt do szybkiej diagnostyki, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała też pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Więcej: www.tvn24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum