WOPR w Płocku otrzymał łódź ratunkową

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2018 13:38

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) w Płocku otrzymało od PKN Orlen nowoczesną łódź, która będzie służyła do prowadzenia akcji ratowniczych na Wiśle. Jednostka może być wykorzystywana w ekstremalnych warunkach, np. w trakcie powodzi.

WOPR w Płocku otrzymał łódź ratunkową
Źródło: strona WOPR (zdj. arch.)

Łódź ratunkowa Sportis S-5200 została wykonana przez polskiego producenta łodzi hybrydowych typu RIB (rigid inflatable boat), ma m.in. echosondę z GPS, która zapewnia podgląd pod wodą oraz elektroniczną konsolę sterowną.

- Darowizna PKN Orlen umożliwi ratownikom prowadzenie działań na wodzie nawet w tak ekstremalnie trudnych warunkach, jakie towarzyszą powodzi - zaznaczył płocki koncern.

Jak ocenił prezes Płockiego Rejonowego WOPR Cezary Obczyński, lekka i wytrzymała konstrukcja łodzi gwarantuje m.in. jej zwrotność, dzięki czemu będzie mogła szybko pokonać odległości na wodzie, co jest niezmiernie ważne w przypadku akcji ratunkowych.

PKN Orlen to największy w Polsce i jeden z największych w Europie podmiotów branży rafineryjno-petrochemicznej. Główny zakład produkcyjny spółki znajduje się w Płocku.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum