W związku z epidemią Łotwa wprowadza stan nadzwyczajny od 9 listopada do 6 grudnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2020 15:23

Łotwa od poniedziałku wprowadza na miesiąc nadzwyczajny stan epidemiczny - zdecydowały w piątek na wspólnym posiedzeniu łotewski rząd i rada ds. zarządzania kryzysem związanym z SARS-CoV-2. Rozwiązanie to ma zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W związku z epidemią Łotwa wprowadza stan nadzwyczajny od 9 listopada do 6 grudnia
W ostatnich tygodniach nastąpił w tym kraju gwałtowny wzrost liczby zakażeń Fot. Shutterstock

Do 6 grudnia na Łotwie nie będą mogły odbywać się żadne imprezy kulturalne i sportowe. Zakaz nie dotyczy jedynie zgromadzeń plenerowych. W prywatkach, weselach i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 10 osób z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych.

Restauracje i bary będą mogły sprzedawać swoje wyroby tylko na wynos. W sklepach będzie obowiązywać ograniczona liczba obsługiwanych jednorazowo osób.

W ciągu ostatniej doby na Łotwie odnotowano 367 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększyło łączną liczbę osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa do 7476.

W ostatnich tygodniach nastąpił w tym kraju gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Jeszcze 1 października liczba zainfekowanych nie przekraczała poziomu 2086 przypadków.

Według danych ministerstwa zdrowia na Łotwie jest obecnie 1444 ozdrowieńców, 95 osób zmarło. Pozostali zakażeni są kwalifikowani jako tzw. przypadki aktywnych zakażeń.

Aleksandra Akińczo - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum