W tę sobotę można wieczorową porą zwiedzić Ministerstwo Zdrowia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2019 20:50

Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego pałacu Paca czy też pamiątkowe zdjęcie przy mównicy ministra zdrowia to tylko niektóre atrakcje czekające na osoby, które zechcą odwiedzić Ministerstwo Zdrowia w sobotę (18 maja) w nocy.

W tę sobotę można wieczorową porą zwiedzić Ministerstwo Zdrowia
Podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów siedzibę resortu zdrowia zwiedziło prawie tysiąc osób. Fot. Materiały prasowe

Resort  zdrowia zaprasza: ''Czekamy na Państwa w siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 już od godziny 18.00 do 24.00''.

Każda grupa będzie zwiedzała zabytkowy gmach w towarzystwie zawodowego przewodnika, który opowie o ciekawostkach związanych z pałacem Paca i przybliży jego historię. Grupy będą wchodziły co 20 minut, a ostatnia z nich rozpocznie zwiedzanie o godz. 23.00.

Goście MZ będą mogli obejrzeć zdjęcia historyczne pałacu Paca oraz wystawę poświęconą prof. Relidze przygotowaną przez Główną Bibliotekę Lekarską. W trakcie Nocy Muzeów przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie opowiedzą jak ważne jest oddawanie krwi, a pracownicy POLTRNAPLANT-u poinformują jak zostać dawcą narządów, tkanek lub komórek do przeszczepienia. Na dziedzińcu zaparkuje dentobus oraz karetka, które będzie można zwiedzać od środka. 

Dowiedzą się Państwo także, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i w jaki sposób potwierdzić profil zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta. Zbliżający się sezon wakacyjny to dobrą okazja do wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Więcej: mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum