W sobotę dzień otwarty w oddziałach NFZ - dla tych co nie mają czasu

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 11 września 2015 21:39

W najbliższą sobotę (12 września) oddziały wojewódzkie NFZ zapraszają na dzień otwarty pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta”. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą siedziby oddziałów w godz. 9-14 będą mogli m.in. założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

W sobotę dzień otwarty w oddziałach NFZ - dla tych co nie mają czasu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W siedzibach wojewódzkich oddziałów NFZ będzie też można sprawdzić swój status ubezpieczenia, odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń zdrowotnych oraz programach profilaktycznych finansowanych przez Fundusz.

Dzień otwarty ma ułatwić osobom pracującym załatwienie w NFZ spraw, na które w zwykłe dni brakuje im czasu.

W związku z początkiem roku szkolnego pracownicy Funduszu będą również informować o zasadach ubezpieczenia dzieci i młodzieży.

12 września obchodzony jest ponadto Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji w wielu oddziałach Funduszu w ramach dnia otwartego będzie można wziąć udział w prowadzonych przez ratowników medycznych pokazach i szkoleniach oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Pracownicy NFZ wyjaśnią też w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a kiedy zgłosić się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

W siedzibie NFZ w Bydgoszczy (Kujawsko-Pomorski OW NFZ) przy ul. Słowackiego ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego będą uczyć jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Przed budynkiem Funduszu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zaprezentuje najnowszy ambulans wraz z nowoczesnym wyposażeniem ratującym życie. Wszyscy chętni, którzy tego dnia przyjdą do siedziby Funduszu w Bydgoszczy będą ponadto mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar poziomu cukru.

Mazowiecki Oddział NFZ we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego MEDITRANS w Warszawie, zaprasza na kursy instruktażowe połączone z ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia będą się rozpoczynać o pełnej godzinie tj. o 10.00, 11.00 i 12.00.

Ponadto w siedzibie MOW NFZ zostanie uruchomiony punkt informacyjny dedykowany studentom. Z okazji zbliżającej się inauguracji roku akademickiego, pracownicy MOW NFZ będą przypominać studentom o zasadach ubezpieczenia w NFZ.

W Opolskim OW NFZ w siedzibie Funduszu zaplanowano m.in. wydawanie kart EKUZ i nadawanie uprawnień do ZIP, punkt informacyjny nt. ubezpieczenia zdrowotnego ze szczególnym uwzględnieniem studentów i uczniów. Taki punkt informacyjny stanie także w Centrum Handlowym Karolinka, gdzie ponadto zaplanowano pokazy udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadzą ratownicy medyczni i strażacy.

W Wielkopolskim OW NFZ w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej w ramach dnia otwartego będzie można wziąć udział w prowadzonych przez ratowników medycznych z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu pokazach udzielania pierwszej pomocy (z użyciem fantomów). Przed budynkiem stanie karetka, którą będzie można obejrzeć, a od ratowników dowiedzieć się m.in. w jaki sprzęt powinna być wyposażona.

Szczegółowe informacje na temat dnia otwartego w poszczególnych oddziałach NFZ znajdują się na stronach internetowych OW NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze