W słupskim szpitalu wojewódzkim urodziły się trojaczki. Rodzice pochodzą z Mołdawii

Autor: PAP • Źródło: PAP24 września 2022 07:00

Trojaczki, córeczki Ecatariny i Aleksandra pochodzących z Mołdawii, przyszły na świat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży – poinformował w piątek rzecznik szpitala Marcin Prusak.

W słupskim szpitalu wojewódzkim urodziły się trojaczki. Rodzice pochodzą z Mołdawii
W słupskim szpitalu wojewódzkim urodziły się trojaczki. Fot. Mat. Szpitala w Słupsku
  • Trojaczki są pod opieką neonatologów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku (pomorskie)
  • Stan dziewczynek, które urodziły się przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży, lekarze oceniają jako dobry
  • Każda z nich waży ponad 1,5 kg. Nie mają jeszcze imion

Pierwszy taki poród od kilkunastu lat

- Pacjentka do szpitala przyjechała karetką i niezbędne było szybkie rozwiązanie ciąży. Wszystko poszło dobrze - przekazał rzecznik szpitala.

Pochodzący z Mołdawii rodzice dziewczynek mają jeszcze dwoje starszych dzieci. Od marca wynajmują mieszkanie w Słupsku. Mąż pracuje, a żona opiekuje się dziećmi. Oboje przez długi okres ciąży pani Ecatariny byli przekonani, że rodzina powiększy się o bliźnięta, dopiero kilka dni przed porodem dowiedzieli się, że to będą trojaczki.

- Jestem przygotowana na dwoje noworodków domu, ale jestem szczęśliwa, że dziewczynki mają się dobrze - powiedziała cytowana w komunikacie pani Ecatarina.

Zarząd szpitala i naczelna pielęgniarka złożyli rodzicom gratulacje i przekazali im prezent dla dziewczynek. - Poród trojaczy to w naszym szpitalu duże wydarzenie. Ostatni taki szczęśliwy poród zdarzył się kilkanaście lat temu - przyznaje wiceprezes zarządu szpitala Anetta Barna-Feszak. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum