PAP/Rynek Zdrowia | 10-01-2017 18:47

W niedzielę 25 Finał WOŚP - dla pediatrii i seniorów

W niedzielę (15 stycznia) odbędzie się 25 finał WOŚP.  W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii i seniorów. - Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki - zachęcał Owsiak na wtorkowej (10 stycznia) konferencji.

Jak co roku Owsiak apelował, by ci którzy nie chcą włączać się do zbiórki w niej nie przeszkadzali. Fot. archiwum

W tegorocznym Finale uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln. i serduszek zawsze brakuje"- mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

Jak co roku Owsiak apelował, by ci którzy nie chcą włączać się do zbiórki w niej nie przeszkadzali.

Finałowi towarzyszyć będzie wiele imprez, m.in. koncerty, wydarzenia sportowe, licytacje i różnego rodzaju happeningi. Fundację można wspierać nie tylko przez bezpośrednie zbiórki do puszki, ale również za pośrednictwem internetu, sms-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych licytacjach.

Oficjalne hasło tegorocznego Finału to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln. zł. Za część środków zakupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL.