W niedzielę 24. Finał WOŚP; na aukcjach m.in. narty od prezydenta Dudy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2016 14:06

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze dla pediatrii i dla seniorów. Na jednej z charytatywnych aukcji organizowanych w ramach 24 Finału można kupić narty prezydenta Andrzeja Dudy.

Narty prezydenta Dudy kosztują już na aukcji ponad 7 tys. zł Fot. Archiwum RZ

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, nawiązując do hasła tegorocznego Finału "Mierzymy wysoko!", mówił, że odnosi się ono do wysokich aspiracji - by czynić cuda i dokonywać zakupów sprzętu najwyższej jakości. Jak wskazywał, WOŚP przez wiele lat kupowała sprzęt, który bezpośrednio leczył, np. inkubatory czy respiratory, teraz jest czas, by kupować sprzęt diagnostyczny.

- Prośba do wszystkich Polaków: jeśli nie macie ochoty wrzucać do puszki, to nie róbcie tego, ale nie dawajcie odczuć wolontariuszom, którzy zbierają, że wam się to nie podoba. Zachowajcie do dla siebie, nie przeszkadzajcie - apelował Owsiak. - Reszcie, która jest z nami, dziękujemy za uśmiech, za to, że wrzucacie pieniądze. Z tych drobnych pieniędzy składa się to, co otrzymujemy i co możemy robić - dodał.

Jak co roku akcji WOŚP towarzyszą charytatywne aukcje; część z nich już się zaczęła, wiele będzie trwać jeszcze po finałowej niedzieli. Obecnie jest ich przeszło 12,6 tys., już teraz udało się dzięki nim zebrać ponad 911 tys. zł. Znaleźć je można na stronie http://rzeczyodserca.pl lub http://aukcje.wosp.org.pl.

Owsiak podkreślił, że przedmioty na aukcje podarowali wszyscy prezydenci - zarówno Andrzej Duda, jak i jego poprzednicy: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski.

Narty z autografem prezydenta Dudy, na których jako kandydat w wyborach prezydenckich zjeżdżał m.in. w Rabce Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej, kosztują już ponad 7,1 tys. zł.

Na aukcjach wystawiono wiele ciekawych przedmiotów i atrakcji oferowanych przez znane osoby, np. trening z piłkarską reprezentacją Polski, buty Roberta Lewandowskiego, rękawicę Mike'a Tysona, wyprawę motocyklową do USA, dzień otwarty w jednostce wojskowej FORMOZA i wiele innych.

W niedzielę na ulice Polski wyjdą wolontariusze z puszkami, ale także z terminalami do kart płatniczych. WOŚP można wspierać m.in. za pośrednictwem internetu (wirtualne serce, portale charytatywne), SMS-ów oraz przelewów na konto. Wszystkie sposoby włączenia się w finałową zbiórkę można znaleźć na stronie http://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

Pieniądze zbierane podczas 24 Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum