W dawnym szpitalu powstanie biblioteka. Spotkamy w niej hologramy zmarłych pisarzy

Autor: oprac. KM • Źródło: wyborcza.pl, Rynek Zdrowia03 lutego 2022 08:00

Biblioteka Kraków przenosi się do zabytkowego gmachu szpitala, a dokładniej Kliniki Chorób Wewnętrznych. W stanie surowym może być gotowa już w przyszłym roku.

W dawnym szpitalu powstanie biblioteka. Spotkamy w niej hologramy zmarłych pisarzy
Biblioteka Kraków przenosi się do zabytkowego gmachu szpitala. fot. Shutterstock
  • Szpital uniwersytecki w Krakowie przenosi się do Prokocimia. Jego miejsce częściowo zajmie biblioteka
  • Biblioteka Kraków, bo o niej mowa, ma być usytuowana w poszpitalnym budynku - donosi wyborcza.pl
  • Będzie to nie tylko miejsce spotkań z literaturą, ale i pisarzami - również tymi sprzed wieków. W ławach biblioteki zasiądą hologramy twórców

Biblioteka Kraków w byłym szpitalu

Jak podaje wyborcza.pl, na potrzeby Biblioteki Kraków zaadaptowano budynki przy ul. Kopernika: 15 i 15a. Wcześniej mieścił się tu szpital, ale Agencja Rozwoju Miasta Krakowa zagospodaruje je inaczej. Na 31 mln zł koszt przedsięwzięcia oszacował prezes ARMK Jan Pamuła.

W poszpitalnym budynku mieści się m.in. aula, która jest otoczona opieką konserwatora zabytków. To oznacza, że nie może zostać przebudowana.

Jak tłumaczy w wyborcza.pl rzecznik ARMK Iwona Sitnik-Kornecka, "w ławkach zasiądą hologramy nieżyjących pisarzy, w zależności od grupy wchodzącej do auli będą to autorzy bajek, książek dla dzieci lub literatury pięknej dla starszych; wywołani do odpowiedzi twórcy będą wstawać", natomiast na korytarzu będzie można spotkać robota informacyjnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum