W Sanoku więźniowie pomagają szpitalowi

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2009 16:01

Więźniowie z Zakładu Karnego w Łupkowie i Oddziału Zamkniętego w Moszczańcu przyłączyli się do akcji "Ziemia Sanocka dla Szpitala

Zbiórka pieniężna przeprowadzona była w ramach funduszu pomocy osadzonym. Wśród podarowanych przedmiotów, wykonanych przez więźniów, znalazły się dzieła z wikliny, rzeźby, makiety i obrazy. Trafią na loterię fantową. W imieniu skazanych dary przekazał mjr Marek Grabek, dyrektor ZK w Łupkowie.

Sanoccy więźniowie już od dwóch lat wspomagają Szpital Specjalistyczny w Sanoku. Zdarza się, że sami często korzystają z pomocy tutejszego personelu.

To jednak nie jedyna działalność charytatywna skazanych. Poza pomocą udzielaną szpitalowi więźniowie wspomagali wcześniej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Rodzinną Biesiadę nad Sanem w Sanoku, oraz ciężko chorego chłopczyka z Zagórza. Zbiórkę na leczenie dziecka zainicjował mężczyzna odsiadujący wyrok za morderstwo, poruszony losem chłopca.

- Poprzez różne działania penitencjarne uczymy osadzonych altruizmu. Skazani mają do dyspozycji salę terapii zajęciowej, z której bardzo często korzystają, bo nic tak źle nie działa na skazanych jak nuda i brak zajęcia - podkreśla wychowawca kpt. Henryk Antoniewicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum