W Rzymie i okolicach 90 proc. zakażonych koronawirusem to młodzież

Autor: oprac. KG • Źródło: Rynek Zdrowia22 lipca 2021 18:25

90 proc. zakażeń koronawirusem wykrywanych w stołecznym włoskim regionie Lacjum dotyczy młodzieży, a średni wiek osób z infekcją spadł do 23 lat. Liczba zakażeń koronawirusem we Włoszech rośnie.

W tej fazie krążenie koronawirusa dotyczy głównie młodzieży - podkreślają włoskie władze. Fot. Shutterstock
  • Alessio D'Amato, szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionu Lacjum poinformował, że do 52 wzrosła liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców.
  • - Dane potwierdzają, że w tej fazie krążenie wirusa dotyczy głównie młodzieży, dlatego ponawiamy apel o to, by się zaszczepić - dodał Alessio D'Amato
  • Minionej doby w Lacjum stwierdzono prawie 800 następnych przypadków zakażeń, w tym około 520 w Rzymie. W szpitalach zajętych jest 2 proc. łóżek dla chorych na Covid-19

W całych Włoszech zarejestrowano 15 następnych zgonów na Covid-19 i 5057 kolejnych zakażeń; o około 700 więcej niż dzień wcześniej. Dużemu wzrostowi zakażeń - o 117 procent w ciągu kilku dni - nie towarzyszy zwiększona presja na szpitale.

Ogółem we Włoszech na Covid-19 zmarło dotąd 127 920 osób.

Rząd Mario Draghiego pracuje nad nowym dekretem, który w związku z szerzeniem się wariantu Delta wprowadzi wymóg okazywania przepustki Covid-19 przy wejściu do zamkniętych lokali restauracyjnych, siłowni, na baseny, ośrodków SPA i na imprezy targowe.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum