W Poznaniu wystąpił niepełnosprawny mówca motywacyjny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2015 11:28

Na stadionie miejskim w Poznaniu wystąpił w czwartek (30 kwietnia) Nick Vujicic, australijski niepełnosprawny mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk i nóg. Blisko 30 tysiącom widzów opowiadał o niepełnosprawności, motywacji i wierze.

W Poznaniu wystąpił niepełnosprawny mówca motywacyjny

Mężczyzna urodził się w 1982 r. z zespołem tetra-amelia. To bardzo rzadka choroba genetyczna powodująca, że dziecko przychodzi na świat pozbawione kończyn. Mimo swojej niepełnosprawności nauczył się normalnie funkcjonować w życiu codziennym, założył też rodzinę. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych tzw. mówców motywacyjnych.

- Podróżuję po całym świecie, aby szerzyć nadzieję, miłość i dobrą wolę. Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje wielu ludzi w Polsce, by się nigdy nie poddawali, by marzyć na wielką skalę i by się wyposażyć tak, aby pokonać każdą przeciwność - mówił w czwartek w Poznaniu.

- To wielka sprawa zmieniać społeczeństwo i to, jak cię ludzie postrzegają. Ja chcę zmieniać świat, próbuję inspirować kolejne pokolenia, aby pomogły temu światu jak nigdy dotąd - dodał.

W trakcie konferencji prasowej zachęcał dziennikarzy do pokazywania "dobrych historii". - Jako media w Polsce macie wielką odpowiedzialność. Łatwo jest znajdować złe historie - one są wszędzie. Ale postarajcie się znaleźć dobre historie, bo nigdy nie wiecie, jakich zmian możecie dokonać w życiu jednego widza czy czytelnika - powiedział.

Vujicic wziął udział w wydarzeniu pn. "Życie bez ograniczeń". Blisko 30 tysiącom widzów, w tym wielu osobom niepełnosprawnym, opowiadał o swoim życiu, drodze do sukcesu i o pokonywaniu przeciwności, nierzadko żartując ze swojej sytuacji. - Czasem podchodzą do mnie dzieci i pytają: co ci się stało? Odpowiadam: to przez papierosy - powiedział, wywołując śmiech publiczności.

Mówił też o wierze i nadziei dla każdej osoby w każdej sytuacji - jak przyznał, w szafie w jego domu cały czas czeka na niego para butów.

Vujicic jako niepełnosprawne dziecko przez pewien czas nie mógł chodzić do normalnej szkoły ze względu na obowiązujące w Australii prawo. Po zmianie przepisów, w szkole był poniżany przez kolegów, cierpiał na depresję. W wieku 10 lat próbował popełnić samobójstwo.

Obecnie mężczyzna samodzielnie pisze, używa komputera i telefonu, czesze się, myje zęby, goli się. Potrafi też grać w golfa, pływać, surfować na desce i grać na perkusji. Pisze książki, wystąpił w nagradzanym amerykańskim filmie "Cyrk motyli" Joshui Weigela.

Jest mężem i ojcem, według organizatorów poznańskiej imprezy jest też najpopularniejszym mówcą na świecie.

Nick Vujicic odwiedził dotąd z wystąpieniami ponad 50 krajów. Jak sam przyznał, poznał 13 prezydentów, występował przed 8 rządami. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Jak podano w trakcie spotkania w Poznaniu, jego organizatorzy rozdali 8 tys. biletów ludziom, których nie było na nie stać.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum