W Poznaniu policjanci pilotowali auto z rodzącą. Zdążyli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2017 13:52

Nietypowy, ale zakończony pomyślnie pilotaż wykonali w Poznaniu policjanci z Trzemeszna: poproszeni na skrzyżowaniu o pomoc, pilotowali do szpitala auto z rodzącą kobietą. W szpitalu na świat przyszła dziewczynka.

W Poznaniu policjanci pilotowali auto z rodzącą. Zdążyli
Już po kilku minutach od przyjazdu na świat przyszła córka szczęśliwych rodziców. Fot. PTWP

Rzeczniczka policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska poinformowała , że w poniedziałek  (14 lutego) na jednym z poznańskich skrzyżowań policjanci zostali poproszeni o pomoc przez mocno przejętego, 33-letniego kierowcę opla. Mieszkaniec Tulec powiedział funkcjonariuszom, że jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Poprosił o wsparcie w sprawnym dotarciu do szpitala.

- Funkcjonariusze bez wahania podjęli się tego wyzwania, włączyli sygnały dźwiękowe i pilotowali opla przez kilka kilometrów. Już w szpitalu upewnili się jeszcze, że rodząca uzyskała fachową pomoc medyczną - podała rzeczniczka.

Jak się okazało, policyjne wsparcie było bardzo przydatne: już po kilku minutach od przyjazdu na świat przyszła córka szczęśliwych rodziców.

- Dumny tata jest bardzo wdzięczny policjantom za pomoc, bo bez niej droga do szpitala na pewno potrwałaby dłużej. My się cieszymy, że mogliśmy udzielić wsparcia w takiej nietypowej sytuacji - powiedziała PAP Anna Osińska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum