W Portugalii paraliż szpitali. Rząd rozważa kierowanie chorych do innych krajów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2021 13:45

Rząd Portugalii planuje transport chorych na Covid-19 do zagranicznych szpitali w związku z paraliżem krajowej służby zdrowia. We wtorek większość szpitali sygnalizowała brak miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

W Portugalii paraliż szpitali. Rząd rozważa kierowanie chorych do innych krajów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała minister zdrowia Portugalii Marta Temido, kraj podjął już działania służące uzyskaniu międzynarodowej pomocy.

Szefowa resortu wyjaśniła, że Portugalia jest obecnie jednym z dwóch krajów, obok Izraela, o największej liczbie zakażeń na 100 tys. mieszkańców na świecie. Wskazała, że wskaźnik ten przekracza już 1,5 tys. infekcji.

W poniedziałek ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w szpitalach przebywa rekordowa liczba zainfekowanych koronawirusem - 6420 osób, wśród których 767 to pacjenci na oddziałach intensywnej terapii.

W ciągu ostatniego tygodnia w Portugalii, gdzie dotychczas zmarło wskutek koronawirusa ok. 10,7 tys. osób, a ponad 643 tys. zostało zakażonych, zaczęło działać pięć szpitali polowych. Ich kierownictwo w ostatnich godzinach potwierdziło szybko rosnącą liczbę nowych pacjentów z Covid-19.

Z Lizbony Marcin Zatyka - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum