W Łodzi wielkanocne śniadanie dla objętych kwarantanną studentów z akademików

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2020 08:47

Śniadanie wielkanocne dla studentów pozostałych na czas pandemii w akademikach zorganizowały władze Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) i Politechniki Łódzkiej (PŁ). Przedstawiciele obu uczelni zapewniają, że żaden z mieszkańców domów studenta nie pozostanie bez świątecznego posiłku.

Studenckie śniadanie w akademikach UŁ składa się z białej kiełbasy, jajek, sałatki warzywnej, chleba i kawałka ciasta własnego wypieku. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Około tysiąca zestawów wielkanocnych śniadań dotrze do mieszkańców osiedla akademickiego Uniwersytetu Łódzkiego. Świąteczne śniadanie zje razem także 60 studentów, którzy odbywają kwarantannę w akademiku po tym, jak u jednego z mieszkańców wykryto w ubiegłym tygodniu koronawirusa.

- Tradycyjne zestawy wielkanocne zostaną dostarczone w niedzielny poranek - poinformował rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz. Przygotowano śniadania dla wszystkich studentów mieszkających w akademikach i pracowników recepcji, którzy w Wielkanoc pracują. Wszystkie posiłki sfinansuje uczelnia.

Studenckie śniadanie w akademikach UŁ składa się z białej kiełbasy, jajek, sałatki warzywnej, chleba i kawałka ciasta własnego wypieku. Posiłki przygotowały stołówki osiedla akademickiego.

Także władze Politechniki Łódzkiej nie zapomniały o studentach zmuszonych do pozostania w akademikach z powodu pandemii. W świąteczną niedzielę do akademików trafią specjalne menu boksy - poinformowała PAP rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

W zestawie śniadaniowym znajdą się m.in.: żurek z jajkiem, biała kiełbasa, jajko z majonezem i szczypiorkiem, pasztet, sałatka warzywna, sernik, a także pieczywo. Śniadania przygotuje i dostarcza rodzinna łódzka firma gastronomiczna "DR".

Obydwie uczelnie deklarują, że wielkanocne posiłki dla studentów zostaną dowiezione i przekazane zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

PAP - Hubert Bekrycht

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum