W Łodzi ruszyły XVI Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego

Autor: AS/Rynek Zdrowia • • 25 września 2008 13:43

Trzydniowe targi są połączone z imprezami towarzyszącymi propagującymi i podsuwającymi rozwiązania na życie bez barier.

Oferta adresowana jest do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Producenci prezentują najnowocześniejsze osiągnięcia z dziedziny profilaktyki, diagnozowania, leczenia i rehabilitacji, a także sprzęt wspomagający niepełnosprawnych w codziennym życiu. Osoby niepełnosprawne mają okazję sprawdzenia proponowanych urządzeń, skorzystania z porad specjalistów oraz uzyskania informacji o dofinansowaniach i przysługujących im prawach.

Imprezie towarzyszą pokazy, spotkania towarzystw naukowych, seminaria i konferencje. Jedno z nich poświęcono  nowoczesnym metodom stosowanym w medycynie uzdrowiskowej i fizykalnej. Podczas Interaktywnych Warsztatów Terapii Zajęciowej natomiast zwiedzający pod okiem instruktorów i terapeutów czynnie mogą uczestniczyć w proponowanych formach terapii zajęciowej i poznać swoje możliwości.

W Targowym Centrum Terapii działa również Galeria Ofert Edukacyjnych. Dyżurujący specjaliści udzielają informacji na temat możliwości kształcenia osób niepełnosprawnych. Tu zainteresowani mogą uzyskać informacje o likwidowaniu barier społecznych, architektonicznych, a także pomocy psychoterapeutycznej.

W ramach Targowego Centrum Terapii, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi prezentują oferty skierowane do osób niepełnosprawnych. Ponadto Łódzki Oddział PTTK im. Jana Czeraszkiewicza oraz Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych w ramach targów przygotowały cykl imprez turystycznych, w tym integracyjny rajd pieszy i rowerowy.

Targom towarzyszą konferencje naukowo-szkoleniowe, w tym o wybranych metodach diagnostyki i usprawniania w rehabilitacji medycznej.  Uczestnicy zgłębią mogli również zgłębić m.in. temat seksualności niepełnosprawnych, rolę światła w diagnostyce i terapii czy znaczenie rehabilitacji w chorobach stawu biodrowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum