W Lednicy dla młodych przygotowano szpital polowy

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2009 16:51

Na XIII Międzynarodowym Spotkaniu Młodych w Lednicy otwarto szpital polowy. 120 tysięcy osób, które zebrały się na spotkaniu wymaga opieki medycznej.

Tegoroczne spotkanie młodzieży zgromadziło na lednickim jeziorem 120 tysięcyu osób. Taka liczba uczestników wymaga opieki medycznej – podaje Polskie Radio.

Jak powiedział Marcin Kowalski z Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław - dla wszystkich potrzebujących przygotowany jest specjalny szpital polowy. W środku umieszczono stanowisko reanimacyjne, zapewniono należyte wyposażenie w leki. Ratownicy są też przygotowani do przyjmowania osób ze złamaniami i stłuczeniami. 

Wśród najczęstszych dolegliwości do jakich dochodzi w Lednicy podczas Spotkań Młodych ratownik wymienia bóle głowy, alergie, a także wychłodzenie lub udary słoneczne.  

Ratownicy zwracają uwagę, że najtrudniejsza dla uczestników lednickiego spotkania będzie noc, która z pewnością okaże się chłodna. Medycy zalecają też by w dzień pielgrzymi nosili czapki i pili dużo płynów. W nocy z kolei powinni zadbać o ciepłe ubranie – informuje Polskie Radio.        

Apel na lednickich polach odbywa się po raz trzynasty. Od 1997 roku w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w to miejsce przybywają młodzi ludzie z Polski i Europy. Inicjatorem tych spotkań jest dominikanin o. Jan Góra.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum