W Konstancinie będą szukać borowiny

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: PortalSamorzadowy.pl   • 03 sierpnia 2015 20:00

Na terenie gminy Konstancin, słynącej głównie z Parku Zdrojowego, w którym znajduje się tężnia solankowa, być może występują także złoża borowiny.

W Konstancinie będą szukać borowiny
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

- Jeden czynnik uzdrowiskowy w postaci solanki to może być za mało, dlatego zainteresowała nas informacja, że na terenie gminy może znajdować się borowina. Jesteśmy zainteresowani jej poszukiwaniem - podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Urzędnicy szukają specjalistycznego instytutu badawczego, który pomógłby odpowiedzieć na pytanie, czy złoża borowiny na pewno znajdują się na terenie gminy i gdzie mogą występować.

Najpierw należy przeprowadzić wnikliwą analizę archiwalnych dokumentów, w których stwierdzono występowanie borowiny w naszym regionie. Samorząd zarezerwował na ten cel 25 tys. złotych. Jeśli uda się jednoznacznie ustalić występowanie borowiny, prace badawcze w terenie będą kosztowały kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Jednak zdaniem samorządu poszukiwania cennego złoża są warte takiej ceny. Borowina znacznie zwiększyłaby leczniczą ofertę uzdrowiska.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum