W Katowicach też zbierali na protezy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 września 2013 19:23

Sto dwanaście pięcioosobowych sztafet rywalizowało w niedzielnym (15 września) charytatywnym biegu Katowice Business Run. Celem imprezy było zebranie środków na zakup protez dla dwojga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty".

W Katowicach też zbierali na protezy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Każdy uczestnik na trasie w Dolinie Trzech Stawów pokonał dystans 3900 m. Opłata startowa wynosiła 50 złotych od osoby; firmy kwestowały również za pomocą strony internetowej. Uzyskane środki pomogą w zakupie protez dla 32-letniego Łukasza z Częstochowy i 17-letniej Moniki z Rudy Śląskiej. Oboje są ofiarami wypadków kolejowych.

Mimo że czas biegu miał drugorzędne znaczenie, widać było, że uczestnicy chcieli pokonać trasę jak najszybciej. - Nie wszyscy chyba właściwie ocenili swoje siły i dystans, który pozornie wydaje się bardzo krótki i łatwy do pokonania. Do tego doszła presja kolegów z drużyny, chęć wykazania się. Stąd niektórzy mieli +miękkie nogi+, gdy mijali metę - powiedział sędzia Bohdan Witwicki.

Business Run był też okazją do rodzinnego pikniku, minisztafety zorganizowano także dla dzieci. - Zaczęliśmy przygotowania w lipcu. Planowaliśmy udział stu sztafet i ten limit wypełnił się w ciągu miesiąca. Niepewne było powodzenie internetowych kwest, tymczasem zebraliśmy w sumie łącznie z opłatami startowymi ponad 50 tysięcy zł - poinformowała Joanna Nowocień z Capgemini Polska, firmy współorganizującej to przedsięwzięcie.

Najszybciej trasę pokonała katowicka mieszana drużyna Bażantowo Sport Team - w czasie 1 godz. 23 min. Uczestnicy mogli dać upust fantazji, nazywając swoje ekipy - na przykład tyscy Rzeźnicy Kilometrów. Jeden z nich - Adam Jamiński - był najszybszy indywidualnie (13 minut 11 sekund). W nagrodę dostał do użytku luksusową limuzynę na dowolnie wybrany weekend.

Podobne biegi odbyły się również w Poznaniu i Krakowie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze