W Instytucie Matki i Dziecka maluchy będą świętować trzy dni

Autor: SA/ Rynek Zdrowia • • 31 maja 2009 14:23

Instytut Matki i Dziecka odwiedzi Miś Haribo, Yapa i artyści z Klaps Art. Nie zabraknie też prezentów.

1 czerwca jak co dzień do IMiD przyjadą, wraz z rodzicami, dzieci, aby skorzystać z porad specjalistycznych. Na każde dziecko w rejestracji czekać będą soczki i lizaki. Dzieci przebywające w szpitalu odwiedzi Miś Haribo, który rozda im słodkości. Wszystko oczywiście z okazji Dnia Dziecka.

Wiele atrakcji czekać będzie na dzieci 2 czerwca. W Klinice Pediatrii wolontariusze z polskiego oddziału Fundacji Antoine’a de Saint Exupery’ego będą czytać dzieciom poezje autora „Małego Księcia”.  Fundacja rozda prezenty pacjentom oraz odwiedzi oddziały, których chorzy nie mogą opuszczać.

Od godz. 15.00 pacjentów będą bawili artyści z krakowskiego Studia Yapa. Program „Yapa dookoła świata” przybliży dzieciom kulturę innych narodów, a przy tym zwróci uwagę na bezpieczeństwo ruchu drogowego.  Temu tematowi poświęcone będą gry i zabawy z nagrodami.

Po południu rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny pt. „Dzieci rodzicom”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają zestawy kredek a zwycięzcy artystyczne akcesoria malarskie.

3 czerwca natomiast w Klinice Pediatrii zaprezentują się w specjalnym programie dla dzieci artyści z Klaps Art.

Współorganizatorem obchodów Dnia Dziecka jest Specjalny Zespół Szkół działający w Instytucie Matki i Dziecka.

Święto udało się zorganizować dzięki wsparciu sponsorów, którzy ufundowali kredki, soki, żelki, lizaki oraz inne słodycze. W tym roku są to firmy: Polanglo, Tymbark, Haribo, Alandis i Nestle.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum