W Hiszpanii 8864 nowe zakażenia koronawirusem - najwięcej od kwietnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2020 21:45

W Hiszpanii w ciągu minionej doby wykryto 8964 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę (9 września) ministerstwo zdrowia tego kraju. W Portugalii służby medyczne potwierdziły w tym czasie 646 nowych infekcji; to najwyższy dobowy bilans od kwietnia.

W Hiszpanii 8864 nowe zakażenia koronawirusem - najwięcej od kwietnia
Ogólna liczba zakażeń w Hiszpanii wynosi 543 379. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia wskazało w komunikacie, że ogólna liczba zakażeń wynosi 543 379.

Sprecyzowano, że liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w Hiszpanii do 29 628. Oznacza to, że podczas minionej doby zanotowano 34 nowe ofiary śmiertelne.

Podczas środowej debaty w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, premier Pedro Sanchez powiedział, że wraz z "niepokojącym wzrostem liczby infekcji" konieczne będzie zwiększenie w poszczególnych regionach kraju liczby epidemiologów wchodzących w skład struktur wojska. Dodał, że do wtorku armia wysłała w teren blisko 2800 takich ekspertów.

Z kolei w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano najwyższą od kwietnia dobową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 646.

Resort zdrowia podkreślił, że podczas ostatnich 24 godzin w aglomeracji Lizbony oraz w północnych dystryktach kraju zanotowano po przeszło 270 nowych zakażeń. W całym kraju do środowego popołudnia potwierdzono łącznie 61 541 przypadków infekcji koronawirusem.

Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Ogólna liczba zgonów wskutek zachorowania na Covid-19 w kraju sięga już 1849.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum