Uzależnionych od alkoholu jest już ponad 30 milionów Amerykanów

Autor: wiadomosci.com/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2017 14:04

Amerykanie spożywają coraz więcej alkoholu. Od 2002 do 2012 roku o 11 procent wzrosła liczba osób uzależnionych od napojów procentowych.

Uzależnionych od alkoholu jest już ponad 30 milionów Amerykanów
Uzależnionych od alkoholu jest już ponad 30 milionów Amerykanów. Fot. Fotolia

Do kieliszka zagląda coraz więcej kobiet, osób starszych a także przedstawicieli mniejszości społecznych - wynika z badania opublikowanego przez krajowy instytut zdrowia. Alkoholizm w USA staje się coraz poważniejszym problemem nawet wśród osób niepełnoletnich - alarmują lekarze.

Uzależnionych od alkoholu jest już ponad 30 milionów Amerykanów - twierdzi doktor Bridget Grant, współautorka badania opublikowanego w tygodniku Zrzeszenia Amerykańskich Psychiatrów (Journal of the American Medical Association Psychiatry).

Ludzie sięgają w ostatnich latach coraz częściej po procentowe napoje z różnych powodów. Jednym z nich jest kryzys ekonomiczny z 2008 roku, który spowodował, że osoby zamożne straciły pracę a nawet domy. Ekonomiczny stres to jednak nie jedyny powód. Prywatne problemy sprawiły, że ludzie szukają ucieczki w alkoholu. Wzrosła też liczba osób, które zdecydowały się na leczenie alkoholizmu przy pomocy specjalistów.

Czytaj: www.wiadomosci.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum