Ustalono terminy dwudziestu pięciu pogrzebów...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2010 13:45

Terminy pogrzebów ofiar katastrofy pod Smoleńskiem zostały podane wg kolejności alfabetycznej nazwisk tragicznie zmarłych.

Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Łodzi. Trumna zostanie wystawiona o godz. 10.30 w bazylice archikatedralnej przy ul. Piotrkowskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się msza św., po niej nastąpi świecka część uroczystości, obejmująca przemówienia przedstawicieli władz adwokatury i innych organizacji. O godz. 15 trumna zostanie przewieziona na Cmentarz Stary przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.

Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu (PO), zostanie pochowana w czwartek 22 kwietnia w Katowicach. O godz. 11 rozpocznie się msza św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49a), pogrzeb: cmentarz parafialny przy ul. Sienkiewicza.

Generał Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych, zostanie pochowany w sobotę, 17 kwietnia w Spale. Oficjalna ceremonia rozpocznie się mszą świętą w spalskiej Kaplicy Polowej Kościoła NMP Królowej Polski przy ulicy I. Mościckiego o godz. 16. Główne uroczystości pogrzebowe, zorganizowane z pełnym ceremoniałem wojskowym, odbędą się na cmentarzu w Spale, gdzie spocznie trumna z ciałem gen. Buka. Początek uroczystości przewidywany jest na godz. 17.30.

Abp Miron Chodakowski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, zostanie pochowany w poniedziałek 19 kwietnia. O godz. 9 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w Katedrze Metropolitalnej w Warszawie przy al. Solidarności 52, potem nastąpi przewiezienie i złożenie ciała w krypcie Soboru Zwiastowania NMP Klasztoru Męskiego w Supraślu.

Leszek Deptuła, poseł PSL, zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia na cmentarzu komunalnym w Mielcu. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 15 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Grzegorz Dolniak, poseł PO, zostanie pochowany w czwartek 22 kwietnia w Będzinie. Msza św. rozpocznie się o godz. 15 w kościele Św. Trójcy w Będzinie, pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym przy kaplicy św. Tomasza Beckett.

Aleksander Fedorowicz, prezydencki tłumacz języka rosyjskiego zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Bydgoszczy. O godz. 12.00  rozpocznie się msza św. kościele p.w. Świętych Polskich Braci Męczenników, przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 3 (od godz. 8 wystawienie trumny). Po mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafii św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Toruńskiej 164.

Janina Fetlińska, senator PiS, zostanie pochowana w środę, 21 kwietnia, w Ciechanowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10.00 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w parafii św. Józefa (Fara), ul. Ks. Piotra Ściegiennego 11.

Grażyna Gęsicka, posłanka, szefowa klubu parlamentarnego PiS, będzie pochowana w czwartek 22 kwietnia na warszawskich Powązkach Wojskowych. Msza żałobna odbędzie się o godz. 14.00 w cmentarnej kaplicy. Po niej trumna z ciałem będzie odprowadzona do grobu.

Przemysław Gosiewski, poseł, wiceprzewodniczący PiS, będzie pochowany w środę 21 kwietnia o godz. 16 w Warszawie na Powązkach Wojskowych. Msza żałobna zaplanowana jest na godz. 14.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim w Warszawie.

Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, zostanie pochowany w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 16.00 rozpocznie się msza żałobna w archikatedrze św. Jana, po mszy trumna zostanie przewieziona do krypty w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Sebastian Karpiniuk, poseł PO, zostanie pochowany w środę 21 kwietnia w Kołobrzegu. O godz. 9.00 zostanie odprawiona msza święta w kościele przy cmentarzu przy ul. Św. Wojciecha, a pogrzeb odbędzie się o godz. 10.00.

Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Częstochowie. O godz. 12.00 odbędzie się msza żałobna na Jasnej Górze, o godz. 14.00 złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu na Kulach.

Justyna Moniuszko, stewardessa, zostanie pochowana we wtorek, 20 kwietnia w Białymstoku. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Św. Maksymiliana 8 (osiedle Pietrasze); po mszy - pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Białymstoku.

Maciej Płażyński, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska, poseł, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Gdańsku, w tamtejszej Bazylice Mariackiej. Uroczystości pogrzebowe połączone z mszą św. rozpoczną się o godz. 12.

Biskup polowy Tadeusz Płoski i jego sekretarz ks. Jan Osiński zostaną pochowani w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 12.00 przed Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 rozpocznie się msza żałobna, następnie ciała bp. Płoskiego i ks. Osińskiego zostaną złożone w krypcie Kaplicy Lotników, znajdującej się w Katedrze Polowej.

Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu (PiS), zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Białymstoku. O godz. 14.00 rozpocznie się msza św. żałobna w bazylice metropolitalnej, koncelebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Edwarda Ozorowskiego. Potem przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz parafii Św. Rocha.

Sławomir Skrzypek, prezes NBP, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 14.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po nich nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz.

Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. We wtorek o godz. 10.00 w warszawskim kościele św. Anny rozpocznie się nabożeństwo żałobne, po którym nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz. W poniedziałek o godz. 20.00 trumna z ciałem Władysława Stasiaka będzie wystawiona w kościele Św. Anny. Odprawiona zostanie msza święta, a następnie odbędzie się całonocne czuwanie.

Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu (SLD), zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 11 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 odbędzie się msza św. Pogrzeb o godz. 14 na Cmentarzu Wilanowskim (ul. Biedronki 1a).

Jolanta Szymanek-Deresz, wiceszefowa SLD, posłanka, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 17 w Warszawie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym (ul. Powązkowska 43/45).

Marek Uleryk, podporucznik, funkcjonariusz BOR zostanie pochowany w środę 21 kwietnia w Dziewierzewie koło Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie). O godz. 12 – msza święta w kościele św. Jakuba, a pogrzeb odbędzie się na pobliskim cmentarzu.

Zbigniew Wassermann, poseł PiS, zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Krakowie. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 12 w Bazylice Mariackiej na Rynku Głównym, pogrzeb – o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach.

Edward Wojtas, poseł PSL, zostanie pochowany w sobotę 24 kwietnia w Lublinie. O godz. 11 – msza święta w lubelskiej archikatedrze, potem żałobny kondukt przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie ciało zostanie złożone do grobu.

Gabriela Zych, przedstawicielka Rodzin Katyńskich, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Kaliszu. O godz. 12 rozpocznie się msza św. w kościele św. Gotarda; pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum