Upały dają się we znaki chorym i personelowi w szpitalach. Lekarz opublikował zdjęcie termometru

Autor: Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2019 10:00

Wysokie temperatury w Polsce coraz bardziej dają się we znaki także chorym i personelowi w szpitalach. Nie wszystkie lecznice są wyposażone w klimatyzację. Niektóre w ogóle nie są przygotowane na funkcjonowanie, w coraz częściej występujących w Polsce, ekstremalnie wysokich temperaturach.

Upały dają się we znaki chorym i personelowi w szpitalach. Lekarz opublikował zdjęcie termometru
Lekarz pracujący w krakowskim szpitalu opublikował we wtorek (11 czerwca) na Twitterze zdjęcie termometru z pomiarem temperatury w sali zabiegowej. Fot. Twitter Grzegorz Siwek

Grzegorz Siwek, lekarz pracujący w jednym z krakowskich szpitali, opublikował we wtorek (11 czerwca) na Twitterze zdjęcie termometru z pomiarem temperatury w sali zabiegowej.

Urządzenie pokazywało 28 stopni Celsjusza. Anestezjolog jest zbulwersowany obecną sytuacją. "Temperatura na sali zabiegowej w dużym Szpitalu Klinicznym w Krakowie na której właśnie znieczulałem. Przełożeni o tym wiedzą, nikt nic nie robi" - stwierdził.

Lekarz zdradził również co dzieje się z lekami, gdy temperatura w pomieszczeniach jest zbyt wysoka. Jak napisał w swoim tweecie: "Pielęgniarka na przerwy między zabiegami musi wynosić leki z tego pomieszczenia, bo się rozkładają". Wpis lekarza spotkał się z żywą reakcją internautów.

Więcej: kobieta.wp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum