Uniwersytecki szpital gości zagranicznych specjalistów. "Efekt świetnej współpracy z Polską Federacją Szpitali"
Polska Federacja Szpitali poinformowała o wizycie włoskich specjalistów anestezjologii i pielęgniarstwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Wizyta odbywa się w ramach międzynarodowego programu wymiany pracowników sektora ochrony zdrowia HOPE, koordynowanego przez The European Hospital and Healthcare Federation.

- Anestezjolog Joaquim Tinoco Ferreira z Portugalii i pielęgniarz Alessandro Di Rissio z Włoch goszczą w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu
- Wizyta odbywa się w ramach międzynarodowego programu wymiany pracowników sektora ochrony zdrowia HOPE
- Program wymiany koordynowany jest przez The European Hospital and Healthcare Federation
Zagraniczni specjaliści w Opolu w ramach programu HOPE
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu gości anestezjologa Joaquima Tinoco Ferreirę z Portugalii i pielęgniarza Alessandra Di Rissio z Włoch. Specjaliści przyjechali do opolskiego szpitala w ramach międzynarodowego programu wymiany pracowników sektora ochrony zdrowia HOPE, koordynowanego przez The European Hospital and Healthcare Federation.
Jak dowiadujemy się z komunikatu na stronie Polskiej Federacji Szpitali, Joaquim Tinoco Ferreira jest lekarzem anestezjologiem w Centro Hospitalar Póvoa de Varzim -Vila do Conde, a Alessandro Di Risio - specjalistą pielęgniarstwa w zakresie intensywnej terapii i koordynatorem zespołu pielęgniarskiegow ASL Lanciano Vasto Chieti w regionie Abruzji.
- Od 9 maja przyglądają się oni i zapoznają z organizacją pracy w naszym szpitalu, odwiedzając kolejne oddziały i zakłady oraz działy w administracji. Przed nimi jeszcze ostatnie spotkania z przedstawicielami oddziałów chirurgii dziecięcej, laboratorium i mikrobiologii - poinformowała na łamach komunikatu PFSz Sandra Sitnik z Działu Personalnego USK, koordynator wizyty.
Odwiedziny zagranicznych gości w opolskim szpitalu zakończą się 1 czerwca.
- Wizyta specjalistów z zagranicznych placówek medycznych w naszym szpitalu to efekt świetnej współpracy z Polską Federacją Szpitali – wyjaśnił, cytowany przez PFSz Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.
– Z jednej strony my możemy pokazać szpital „od kuchni” i podzielić się doświadczeniami, z drugiej dostajemy zwrotną informację, jak poszczególne obszary działalności medycznej są zorganizowane placówkach, w których pracują nasi goście, jak wyglądają u nich systemy opieki zdrowotnej. To cenna wiedza z pierwszej ręki - dodał dyrektor.
Poszerzanie wiedzy i poprawa standardów leczenia
Jak tłumaczy PFSz, European Hospital and Healthcare Federation/Europejska Federacja Szpitali zrzesza blisko 36 organizacji skupiających podmioty medyczne z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Serbii. Wśród celów Federacji wymieniane są m.in. promocja wymiany wiedzy oraz dążenie do wypracowania najwyższych standardów opieki zdrowotnej.
Z kolei sam program wymiany pracowników sektora ochrony zdrowia HOPE realizowany jest od 1981 roku i skierowany do menedżerów oraz osób pełniących funkcje kierownicze. Wymiana trwa 4 tygodnie, a daną edycję wieńczy spotkanie jej uczestników w Brukseli celem omówienia spostrzeżeń z kraju goszczącego.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)