Ukrainiec chciał ukraść spod szpitala karetkę, by wrócić nią do domu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 16:02

Do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował ukraść karetkę spod szpitala w Płońsku, bo - jak powiedział - chciał wrócić nią do swojego miejsca zamieszkania pod tym miastem - poinformowała w piątek (23 października) rzeczniczka miejscowej policji podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Ukrainiec chciał ukraść spod szpitala karetkę, by wrócić nią do domu
Fot. Grupa Nowy Szpital (zdjęcie ilustracyjne)

Rzeczniczka policji poinformowała, że kilka dni temu do szpitala w Płońsku trafił 33-letni obywatel Ukrainy. "Mężczyzna był pijany; miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że został potrącony przez samochód osobowy. Nie był w stanie jednak podać bliższych okoliczności tego zdarzenia" - przekazała Drężek-Zmysłowska.

W trakcie oczekiwania na wyniki badań, mężczyzna zaczął się jednak awanturować. Następnie uciekł z budynku, wsiadł do zaparkowanej na terenie przyszpitalnym karetki pogotowia, służącej do przewozu odpadów medycznych, i próbował nią odjechać. Został zatrzymany przez ratownika medycznego przed szlabanem bramy wyjazdowej.

Po wytrzeźwieniu i dwóch dobach spędzonych w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 5 lat więzienia. Obywatel Ukrainy powiedział policjantom, że wsiadł do karetki, bo chciał się ogrzać. Gdy zobaczył kluczyki, postanowił tym pojazdem wrócić do swojego miejsca zamieszkania, do jednej z miejscowości na terenie gm. Płońsk.

Ilona Pecka

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum