Ukraina: zbombardowano szpital w centrum Doniecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2014 10:52

Podczas niedzielnego (24 sierpnia) bombardowania Doniecka, jednego z bastionów prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, zaatakowany został szpital w centrum miasta - podała agencja AFP. Nikomu nic się nie stało. Pacjenci zostali ewakuowani.

Według AFP pociski trafiły rano w kostnicę oraz dwa budynki szpitalne. Dziesiątki pacjentów wyprowadzono do piwnicy w budynku, w którym mieści się oddział chirurgii.

Nie jest jasne, kto był sprawcą bombardowania szpitala Kalinina. Według AFP w niedzielę rano w jego pobliżu widziano wielu rebeliantów.

Kilku pracowników kliniki potwierdziło w rozmowach z AFP, że w następstwie bombardowania nikt nie został ranny.

Jeden z pacjentów, ok. 50-letni Ołeksandr, który w sobotę został ranny podczas ostrzału dzielnicy na zachodzie Doniecka, powiedział, że o godz. 6.20 (godz. 5.20 czasu polskiego) słychać było głośne eksplozje. - Powybijane zostały szyby w oknach, a personel kazał nam wyjść z sal i pomógł nam zejść do piwnicy - opowiadał.

Donieck w ostatnich dniach jest regularnie bombardowany; często atakowane są obszary cywilne w pobliżu miejsc, w których przebywają separatyści.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum