Ukraina: w pozbawionych prądu szpitalach we Lwowie przeprowadzono dziewięć przeszczepów

Autor: • Źródło: PAP25 listopada 2022 13:42

W szpitalach we Lwowie w ciągu 30 godzin wykonano dziewięć przeszczepów, w tym dwie operacje przeszczepu serca; w warunkach braku dostaw elektryczności, wywołanego rosyjskimi ostrzałami rakietowymi, praca lekarzy jest możliwa dzięki generatorom prądu - powiadomiło ukraińskie ministerstwo zdrowia.

Ukraina: w pozbawionych prądu szpitalach we Lwowie przeprowadzono dziewięć przeszczepów
. ChersońSzpital pracuje z generatorów. Gdy jest problem z generatorami, lekarze pracują przy użyciu latarek. (ad) PAP/Vladyslav Karpovych
  • W nieco ponad jedną dobę specjaliści od transplantacji przeszczepili dwa serca, wątrobę i sześć nerek
  • - Pracowały nad tym zespoły składające się z niemal stu lekarzy - czytamy w komunikacie resortu zamieszczonym na Facebooku
  • Działanie lekarzy jest możliwe dzięki generatorom prądu - powiadomiło ukraińskie ministerstwo zdrowia

Lwów, Czerkasy, Chersoń: operacje mimo braku prądu

Jak oznajmiło ukraińskie ministerstwo, w obwodowym centrum onkologii w Czerkasach przeprowadzono dwie operacje przeszczepu nerki. Wykonano je niemal jednocześnie w tej samej sali operacyjnej. W tym czasie szpital przeszedł na tryb pracy na generatorach.

- Nawet w regionach, w których nie przywrócono elektryczności, lekarze nadal wykonują swoje zadania. Można nas pozostawić bez światła, wody, ogrzewania i łączności, ale Ukrainy nie da się pokonać. Nigdy - oceniły władze w Kijowie.

Regiony i miasta Ukrainy wciąż borykają się ze skutkami środowego zmasowanego rosyjskiego ataku na obiekty infrastruktury energetycznej, w tym elektrownie, elektrociepłownie, stacje elektroenergetyczne. W wyniku ostrzałów większość mieszkańców kraju została pozbawiona dostaw prądu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum