Ukazał się wywiad rzeka z prof. Andrzejem Szczeklikiem

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2014 09:12

Na rynku księgarskim ukazuje się książka ''Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem''. Słynny lekarz opowiada o swoim domu, mistrzach, sztuce medycznej oraz o odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności.

Lekarz legenda. Leczył najwybitniejszych polskich pisarzy i artystów, grał na fortepianie w ''Piwnicy pod Baranami'' i był jedną z najbarwniejszych postaci Krakowa. Jego błyskotliwe książki o medycynie: "Catharsis", "Kore" i "Nieśmiertelność" stały się bestsellerami i były tłumaczone na wiele języków. Prof. Andrzej Szczeklik, wieloletni Kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ, zmarł przed dwoma laty.

"Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem" pomaga zrozumieć, skąd biorą się ludzie wyjątkowi, jak wielkiej pracy i pasji wymaga zrealizowanie marzeń. W rozmowie ze swoim wydawcą i przyjacielem, Jerzym Illgiem, profesor Szczeklik pasjonująco i dowcipnie opowiada o swoim dzieciństwie, domu, mistrzach i najważniejszych lekturach, etapach kariery i przygodach na zagranicznych stażach, zaangażowaniu w ''Solidarność'', represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem, wyprawach w ukochane góry.

Mówi także o sztuce medycznej syberyjskich szamanów, egipskiej Księdze Umarłych i ''prometejskim śnie medycyny'': odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności. W książce znajdują się niepublikowane wcześniej zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Szczeklików.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum