Uhonorowano darczyńców Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 października 2008 18:49

Najwyższe wyróżnienia - statuetki Summa Bonitas - otrzymały: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA za "objęcie materialnym wsparciem dzieci chorych i niepełnosprawnych" oraz Firma Handlowo- Produkcyjno-Usługowa "Elgrom" za "uśmiech na twarzach dzieci, którym przekazuje zabawki".

Statuetkami "Dobro-Prawda-Piękno" wyróżniono Hotel Ibis Stare Miasto i Hotel Ibis Ostrobramska za "bezpłatne udostępnianie pokoi oraz zapewnienie wyżywienia podopiecznym Fundacji i ich opiekunom podczas przyjazdu do Warszawy na leczenie i rehabilitację". Tymi samymi statuetkami nagrodzono: Irenę Kwiatkowską za "użyczenie swego głosu do nagrań poezji i prozy dla najmłodszych", Ninę Andrycz za "promowanie idei dobra, prawdy i piękna" oraz prezesa krakowskiej Fundacji Prometeusz Pro Publico Bono Wiesław Ibeka za "realizowanie celów statutowych, zbieżnych z misją Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą".

Kardiolog prof. Zbigniew Religa został uhonorowany medalem Złota Gwiazda "Lux Maior" za "nieocenione wsparcie" Fundacji od momentu jej powstania.

Prezes Fundacji Dzieciom Stanisław Kowalski otrzymał najwyższe odznaczenie Rzecznika Praw Dziecka za "całokształt działalności Fundacji" oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej za 10-letnią działalność Programu "Zdążyć z Pomocą". Przewodniczącą Rady Zarządu Fundacji, Betę Tyszkiewicz uhonorowano medalem "Serce za Serce", przyznanym przez krakowską Fudację "Prometeusz".

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" powstała w 1998 roku. Głównym celem działalność Fundacji jest gromadzenie funduszy z przeznaczeniem na przeprowadzanie trudnych operacji, drogiego leczenia, długotrwałych rehabilitacji. Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się ponad 6 tys. chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz dwa tysiące dzieci przebywających w 28 filiach Fundacji: placówkach opiekuńczych, rehabilitacyjnych, leczniczych i hospicjach. Patronat na Programem "Zdążyć z Pomocą" sprawuje prof. Zbigniew Religa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum