Uczestniczki tzw. OnkoRejsu - bezpieczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2015 20:32

Uczestniczki rejsu z Gdyni do Szwecji na pokładzie jachtu "Zjawa IV", który nabierał wody, są już bezpieczne. Kobiety płynęły do Szwecji, by pokazać, że po chorobie nowotworowej można normalnie żyć.

Uczestniczki tzw. OnkoRejsu - bezpieczne
Fot. Archiwum

Dwanaście kobiet, które mają za sobą lub są w trakcie leczenia choroby nowotworowej, wypłynęło w niedzielę w rejs z Gdyni do Szwecji. W poniedziałek po południu jednostka zaczęła nabierać wody.

- Kapitan podjął decyzję o wysłaniu komunikatu alarmowego i ewakuacji jachtu. Przyczyna rozszczelnienia kadłuba będzie badana po powrocie do Polski - poinformowała w komunikacie Monika Kubacka, rzeczniczka prasowa ZHP, do którego należy jacht.

Jak podała, uczestniczki rejsu na swój pokład podjął statek Petrobalticu ”Aphrodite", który również holuje "Zjawę IV" do portu we Władysławowie.

- W trakcie ewakuacji nikt nie odniósł obrażeń; "Aphrodite" jest w drodze do Władysławowa, gdzie powinna dopłynąć w ciągu 10-12 godzin - podkreśliła rzeczniczka ZHP.

Grupa dwunastu kobiet, w różnym wieku i z różnych części kraju, wypłynęła w niedzielę z Gdyni w tzw. OnkoRejs na harcerskim jachcie "Zjawa IV". Jacht miał dotrzeć do Visby na wyspie Gotlandia w Szwecji. Wyprawa miała potrwać pięć dni - jacht miał przepłynąć z Gdyni do Visby, Kalmar i z powrotem do Gdyni.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum