Uczestnicy konferencji nt. AIDS upamiętnią ofiary katastrofy samolotu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2014 12:53

Delegaci na rozpoczynającą się w ten weekend w Australii konferencję nt. epidemii AIDS zapowiedzieli, że oddadzą cześć kolegom, którzy zginęli na pokładzie malezyjskiego samolotu, który rozbił się w czwartek (17 lipca) na wschodzie Ukrainy.

Uczestnicy konferencji nt. AIDS upamiętnią ofiary katastrofy samolotu

Międzynarodowe Stowarzyszenie AIDS (International AIDS Society - IAS) poinformowało, że na pokładzie malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który został zestrzelony w czwartek znajdowało się co najmniej sześć osób udających się na konferencję. Wcześniej media donosiły o co najmniej 100 delegatach.

IAS podkreślił, że na pokładzie Boeinga 777 był m.in. Joep Lange - jeden z pionierów walki z AIDS i były prezes międzynarodowego stowarzyszenia do walki z AIDS.

- To dla świata czas głębokiego smutku. (...) Ciężko wyrazić skalę naszej straty. Nasi koledzy wybrali się w podróż ponieważ byli oddani misji powstrzymania rozwoju AIDS. Oddamy hołd ich przywiązaniu i zatrzymamy ich w naszych sercach zaczynając w niedzielę zaplanowany program (konferencji) - powiedziała prezydent IAS Francoise Barre-Sinoussi.

Spotkanie, w którym weźmie udział ok. 12 tys. osób, rozpoczyna się w niedzielę (20 lipca) w Melbourne. Wśród gości jest m.in. były prezydent USA Bill Clinton.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się w czwartek na wschodzie Ukrainy. Według przewoźnika w samolocie było łącznie 298 osób. Wszyscy zginęli

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum