USA: koronawirus pomoże w powrocie miejsc pracy z Chin

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2020 21:24

Epidemia koronawirusa przyspieszy powrót do USA i Meksyku miejsc pracy z Chin - ocenił w czwartek (30 stycznia) amerykański minister handlu Wilbur Ross. Władze Stanów Zjednoczonych planują dalszą ewakuację swoich obywateli z Wuhanu.

Fot. Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne)

- Nie chcę mówić o zwycięskim okrążeniu w związku z bardzo nieszczęśliwą, bardzo szkodliwą chorobą - stwierdził Ross w wywiadzie dla telewizji Fox. Podkreślił jednak, że epidemia koronawirusa "pomoże przyspieszyć powrót miejsc pracy do Ameryki Północnej", w tym do USA i "prawdopodobnie do Meksyku".

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono dotychczas sześć przypadków zakażenia koronawirusem. W tym ogłoszony w czwartek pierwszy przypadek zainfekowania wirusem na terenie USA, w stanie Illinois; zakażony to mąż kobiety, która podróżowała do Chin i u której potwierdzono koronawirusa.

Społeczeństwo obawia się wybuchu epidemii. Amerykańskie magazyny - jak podają media - wyprzedają maski ochronne.

Władze USA planują w przyszłym tygodniu ewakuować z Wuhanu kolejnych swoich obywateli. W mieście tym według szacunków przebywa do tej pory kilkuset Amerykanów.

W środę amerykańskie władze zorganizowały pierwszą zagraniczną ewakuację z Wuhanu drogą powietrzną. Na pokładzie samolotu, który wyleciał z tego chińskiego miasta, znalazło się 210 obywateli USA.

Maszyna w środę wylądowała w bazie amerykańskich sił powietrznych w Kalifornii. Pasażerowie są badani i zostaną w bazie przez co najmniej trzy dni.

Departament Stanu przekazał w czwartkowym oświadczeniu, że planuje w przyszłym tygodniu kolejne takie loty ewakuacyjne.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum