USA: kolejna śmierć z przepracowania w sektorze bankowym - tym razem 22-letni analityk

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2015 14:56

22-letni analityk banku inwestycyjnego w USA zmarł, jak uważa jego rodzina, z przepracowania. Pracował ok. 100 godzin tygodniowo.

USA: kolejna śmierć z przepracowania w sektorze bankowym - tym razem 22-letni analityk
Fot. Archiwum

Mężczyzna pochodził z New Delhi. Ukończył prestiżowy Uniwersytet w Pensylwanii. Szybko przeniósł się do San Francisco, gdzie objął posadę analityka sektora mediów i technologii w amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs - informuje Gazeta Wyborcza.

Bezpośrednia przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana. Okoliczności wskazują na to, że młody mężczyzna spadł ze zmęczenia z budynku. Samobójstwo także nie jest wykluczone.

Badania pokazują, że samobójstwa wśród doradców finansowych w USA są znacznie częstsze niż w innych zawodach - podaje New York Times. Jeśli okaże się, że 22-letni analityk sam targnął się na życie, jego przypadek wpisze się w ciąg samobójstw w sektorze finansowym.

Głośna sprawa śmierci 21-letniego pracownika Merrill Lynch w 2013 r. sprawiła, że instytucje finansowe wprowadziły regulacje mające zagwarantować zatrudnionym co najmniej 4 dni wolne w miesiącu. Mimo to, jak zaznacza Business Insider, nadal dochodzi do tragedii. Na pracowników wywiera się bowiem presję, żeby śrubowali wskaźniki wydajności, co przekłada się na pracę znacznie powyżej przyjętych norm. Pod koniec maja przez okno mieszkania na Manhattanie wyskoczył 29-letni bankier instytucji finansowej Moelis & Co.

Więcej: http://wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum